Naistel ja neidudel, kel tänavu suvel plaanis abieluranda sõuda, on hea võimalus oma pruudikimp igaveseks kivisse raiuda.
- Janete Trestip koos endavalmistatud seinakellaga. Foto: Erakogu
Hea küll - mitte kivisse, vaid epoksiidi, mitte raiuda, vaid valada ning kas just igaveseks, seda veel ei tea, sest epoksiidvaik võeti kasutusele alles möödunud sajandi neljakümnendatel. Mõne põlvkonna jagu peab see aga igal juhul vastu.
“Avastasin epoksiidvaigu viis aastat tagasi, kui jäin lapse sündides koduseks,” rääkis Janete Trestip, kes oma töökojas selle kunstiga tegeleb. Noorel emal oli aega Youtube’s ringi vaadata, kus juhuslikult sattusid ette videod epoksiidi sisse säetud pruudikimpudest. Nii avaneski uks epoksiidimaailma, mis osutus palju suuremaks kui esmalt pilku paelunud pruudikimbud.
“Epoksiidvaigu sisse saab panna mida iganes, mis on väärt talletamist, kasvõi lapse esimese luti, juuksetuti ja mänguasja,” tõi Janete juhusliku näite. “Ameerikas, kus epoksiidi kasutamine on väga populaarne, pannakse vaigust klotsi sisse isegi lahkunu tuhk,” märkis naine. Samuti saab õhukese kihiga katta maale või kiipkaarte, et need ajahamba puremisele või rohkele kasutamisele vastupidavamaks teha, või valmistada meeneid, auhindu, seinakellasid jne jne. “Meie kodu trepp on samuti epoksiidist,” näitas ta.
Esimesed katsetused garaažis
Seotud lood
Kui Vinni-Pajusti gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Janete Trestip (29) kümme aastat tagasi gümnaasiumi lõpetas, ei julgenud ta kehakultuuri pabereid sisse viia. Vahepeal jõudis ta õppida ärijuhtimist, luua oma perekonna ja oma ettevõtte, aga ammune igatsus ei andnud rahu. Nüüd õpib ta Tallinna ülikoolis kehakultuuri, on õpetaja ja treenib lapsi.
Inspiratsioon enneaegselt lapselt
Juba enam kui aasta on Eesti naistel olnud võimalus saada endale kaela, kõrva või sõrme ainulaadne ehe, mille sisse on peidetud midagi väga isiklikku – beebi juuksesalk, esimene hambake või tilk rinnapiima. Ehteid valmistab Lääne-Virumaal Tapal elav Helina Vares.
4.aprillil Rakvere spordikeskuses avatud rändnäitus “Lähme nulli!” on põnev vaatajale ja eriline ka korraldajatele. Nimelt on näituse suurim ja pilkupüüdvaim eksponaat, suitsukonidest ja kalavõrkudest tehtud elusuuruses vaalapoeg esimest korda siseruumis. Ka “jalatsipuu” sündis Rakveres esmakordselt.
Eheteturule on tulnud uus tegija – Veel Jewelry OÜ, mis pakub minimalistlikke, ajatuid ja unisex hõbeehteid, firma üks asutaja on Rakvere reaalkooli vilistlane Anett Rannamets.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.