Juunis toimus paljude noorte elus suur muutus, kui läbi sai pikk koolitee ja ees ootab karjääri ehitamise teekond. Coop Panga ja Tuleva eksperdid jagavad, kuidas esimese töökohaga mitte ämbrisse astuda ja endale hoopis jõukam tulevik kindlustada.
- Koolis käies ollakse harjunud elama kokkuhoidlikult, kuid palka saades muutuvad senised „luksused“ igapäevakuludeks. Foto: Coop pank
Tööturule sisenedes on kõige tähtsam, et töökoht oleks ametlik, mis tähendab töölepingut ja seda, et kogu palga pealt tasutakse nii tulu- kui ka sotsiaalmaks. „Kuigi nn ümbrikupalk pole Eestis eriti levinud, võib seda kohata eelkõige just noorte töötegijate seas. Varimajanduse uuringu järgi ütleb lausa kolmandik 16–29-aastastest, et teab mõnda inimest, kes saab ümbrikupalka,“ sõnas Tuleva juhatuse liige Sten Andreas Ehrlich.
Seotud lood
“Finantsvabaduse puhul arvatakse tihti, et see tähendab, et sa ei pea elu lõpuni tööd tegema. Meie saavutasime selle hetke 2021. aastal. Ma pidasin vastu 3,5 kuud ning seejärel tahtsin olla midagi muud, kui vaid ema, hobijooksja ja abikaasa,” kinnitas Liisi Kirch investeerimisfestivalil.
“Siin on nii palju lehekülgi!”, “Ma ei viitsi!”, “See raamat on mõttetu,” ja teisigi sarnaseid lauseid kuulen ma laste suust kirjanduse õpetajana pidevalt, kirjutab Marie-Johanna Kippar.
„Meil oli kodus seinal puidust maailmakaart ja mingi aeg hakkasime seda teleka asemel vaatama. Ühel suvalisel tööpäeval kirjutas elukaaslane Ranel, et läheme,“ meenutas enam kui pooleks aastaks ümbermaailmareisile läinud Elina Ahtiainen idee tekkimist.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.