Muinsuskaitsepäevadel räägitakse põnevaid lugusid vanadest kaartidest
Virumaa Muuseumid kutsub muinsuskaitsepäevade raames kõiki huvilisi 20. septembril kell 16 algavasse Taavi Pae loengusse „Kartograafiline Lääne-Virumaa“.
Taavi Pae oma lemmikute - vanade kaartidega. Foto: Lauri Kulpsoo
Tartu Ülikooli geograafia kaasprofessori ja doktor Taavi Pae ettekandes kuuleb nii mõndagi põnevat ajaloolistest kaartidest, mis on seotud Lääne-Virumaaga.
Karepal Richard Sagritsa sünnitalus Kalamel on kuni 8. septembrini avatud näitus “Merel silmad, metsal kõrvad”, mis pajatab Karepa-Rutja suvitajatest ja nende loomingust 19. sajandi lõpust 1970. aastateni.
Virumaa Muuseumide kogus on mööbliesemeid, mis kuuluvad Eesti vanimate hulka. See on põhjus, miks mööblimuuseum sündis just Rakveres. Eelmisel nädalal tegi see uksed lahti.
Muinsuskaitseamet toetas muuseumide kiirendi taotlusvoorust muuseumide 20 projekti kokku 907 920 euroga. Kahe projekti jaoks sai toetust ka SA Virumaa Muuseumid.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.