Vahemere äärde kinnisvara ostmine on kui ruletimäng
Üüritulu ja väärtuse kasv ei pruugi soojal maal soetatud kinnisvaral katta ära ostu-müügi ja väljaüürimisega kaasnevaid kulusid. Võõras riigis tuleb olla valmis ka harjumatuks bürokraatiaks, et sooja maa unistus ei muutuks halvaks unenäoks.
Kui miski paistab liiga hea, et tõsi olla, siis see liiga hea olla ei saa. Foto: Meeli Küttim
Päikeseline korter Tenerifel või maja Itaalia mägede vahel – mõlemad kõlavad ahvatlevalt eestlasele, kes külma talve ja tihti ka olematu suve eest Vahemere-äärsetesse riikidesse pelgupaika otsima kiheleb. Tore ju talvel kuskil palmi all akusid laadimas käia ning kui endal parasjagu Eestis käed-jalad töiste toimetustega hõivatud, saab kinnisvara üüritulugi teenima panna.
Tänane olukord, kus elamispinna kättesaadavus on jätkuvalt kehv, on viimase kolme aasta vältel soosinud elanikkonna Tallinnasse ja Harjumaale koondumist tagasi hoidma, kirjutab Arco Vara kinnisvaraanalüütik Mihkel Eliste.
Rakveres tegutsev metallitööstus Võidu Invest kasutas pandeemiast tekkinud pausi uue toote loomiseks. Sel aastal üritatakse kanda kinnitada Hispaanias, kus ettevõtte omaniku Siim Aasa veedetud puhkus andis tõuke oluliseks äripöördeks.
Need, kes ajavad Airbnb või Bookingu platvormidel majutusäri, peavad tänavu olema väga tähelepanelikud tulu deklareerimisel, kuna esmakordselt kasutab maksu- ja tolliamet üle-euroopalist järelevalvemehhanismi.
Kinnisvarainvestor Marti Tellas, keda tuntakse humoorika alternatiivürituse “Investor joomas” asutajana, rääkis nädalavahetusel toimunud investeerimisfestivalil, et kinnisvaraga tegelemine on talle ka trenni eest.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.