Lääne-Virumaal on palju vaesust - rohkem on vaid Ida-Virus
Statistikaameti andmetel elas 2023. aastal suhtelises vaesuses 20,2% ja absoluutses vaesuses 2,7% Eesti elanikkonnast. Kõige rohkem suhtelises vaesuses elavaid inimesi on Ida-Virumaal, järgneb Lääne-Virumaa.
Suhtelises vaesuses elavate inimeste osakaal Eesti maakondades. Foto: Statistikaamet
Võrreldes 2022. aastaga vähenes suhtelises vaesuses elavate inimeste osatähtsus 2,3 protsendipunkti võrra ja absoluutses vaesuses elavate inimeste osatähtsus 0,8 protsendipunkti võrra. Tajutav ilmajäetus kasvas 2024. aastal 1,5 protsendipunkti võrra.
Peaaegu igal õhtul istub Airi Hark Tallinna keskturu lähistel klapptoolil ja ootab. Mõnel päeval pikutab hoopis lamamistoolil ja kui on külmem ja tuulisem, toob Lasnamäelt kaasa magamiskoti. Tal on seljas mantel, mille all on veel ka jope: Airi tuleb siia nii -5 kui ka -15 kraadiga.
Elamute renoveerimisel tuleb varasemast rohkem hakata pöörama tähelepanu inimeste toimetulekule, ütles Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimees Andres Jaadla
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.