Tallinna tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituut Mõdrikul: mõisapark ja endine mõisahoone, mis on nüüd kool, laiuvad lumised väljad ja pardid tiigivees. Selline idülliline vaatepilt on üks põhjustest, miks Mõdrikut peetakse maailma parimaks õpikeskkonnaks, kus isegi majandusarvestuse õppimine tundub lihtne.
- Juhtivlektor, majandusarvestuse õppekava juht ja aasta õppejõud 2024 Liina Maasik Foto: Kristina Litvjak
Juhtivlektor, majandusarvestuse õppekava juht ja aasta õppejõud 2024 Liina Maasik on siin töötanud alates 2009. aastast, õppekava juht on ta kolmandat aastat. Kui
teemaveeb Raamatupidaja uuris, mida Liina vabal ajal teeb, siis tõi ta välja mesinduse, lastelastega tegelemise, krimiraamatute lugemise ja -filmide vaatamise – Inglise krimisarjad on ta lemmikud. Talle meeldib käia teksti- ja ooperiteatris, sõbrannadega on külastatud isegi naaberriikide ooperimaju.
Mesindusteema aitas mind sel ajal, kui koolis oli tunde vähemaks jäänud ja tööd tuli leida mujalt.
Mesinduseni jõudis ta nii, et 2016. aastal tuli Liina abikaasal ühel hea talvepäeval järsku idee hakata mesilasi pidama. „Nii ma siis hakkasin mesilaste kohta lugema ja käisin ka ühel kursusel. 2018. aasta märtsis lõpetasin üheaastase Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli õppe ja sooritasin Mesinik, tase 4 kutseeksami. Mesindusteema aitas mind sel ajal, kui koolis oli tunde vähemaks jäänud ja tööd tuli leida mujalt. Nii sain koostöös regionaal- ja põllumajandusministeeriumiga juhtida riiklikku mesindusprojekti kolm aastat, mis oli ka väga äge kogemus,“ meenutab Liina.
Valdkondlikest stereotüüpidest rääkides toob ta välja, et mesindus on ikka veel pigem meeste ala. Kui sa oled naine, siis sa ei ole väga tõsiseltvõetav mesinik. Samas on see veidi ka mõistetav, sest see on füüsiliselt raske töö, Liinat aitab näiteks paljude välitööde juures abikaasa. „Loodan, et see uue põlvkonnaga ikkagi muutub. Õppides oli näha, et naisi oli rohkem.“
Kodus on neil 50 mesilasperet. „See aasta on küll olnud õnnetu, eks näis, palju mesilasi kevadeks alles on. Samas põllumajandus ongi selline, et ühel päeval on hästi ja teisel mitte nii väga. Mesilastel on omad hädad nagu inimestelgi ja kui piisavalt õigel ajal mitte reageerida, mida ma küll enda meelest tegin, ei pruugi kõik ootuspäraselt minna.“ Liina usub, et kõigel on elus oma tähendus, ju siis pidi seekord nii minema. Seda enam, et tal on kaks väikest lapselast, kellele on nüüd rohkem aega pühendada.
Mesilased aitavad ilma prognoosida
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui aasta tagasi pidas Tallinna Tehnikakõrgkooli Teenusmajanduse Instituudi ehk rahvasuus Mõdriku kooli avaaktuse uus direktor Kati Nõuakas, siis tänavuse kooliaasta avas Kati Kukk. Nimelt sõudis direktor 1. septembril abieluranda ja traditsioone hinnates otsustas ta edaspidi kanda abikaasa perekonnanime.
Tänavusel tarkuspäeval algab Tallinna Tehnikakõrgkooli Teenusmajanduse Instituudis ehk rahvakeeli Mõdriku koolis uus ajajärk, kui 21 aastat kooli juhtinud Helle Noorvälja tööd instituudi direktorina jätkab Kati Nõuakas (34).
Tallinna Tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudi majandusarvestuse lektor Siiri Luts on Mustvee lähistel sündinud ja kasvanud. Peipsi-äärne kant on talle elu vältel nii südame külge jäänud, et nüüd jagab ta end Kasepääl asuva maakodu ja Rakvere lähedal asuva õppejõutöö vahel.
Kui Tallinna Tehnikakõrgkooli Lääne-Virumaa Teenusmajanduse Instituudi lektor Meelis Rebane (38) aasta tagasi kaks suurt tunnustust sai, tuli paljudele üllatusena, et noor õppejõud oli tolleks hetkeks koolmeistriametit pidanud vaid neli aastat.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.