„Mulle on oluline teada, mida minu toit sõi,“ ütles parimaks pärandniitude hooldajaks valitud veisekasvataja Kalmer Visnapuu.

- Parimaks pärandniitude hooldajaks valitud veisekasvataja Kalmer Visnapuu tegutseb Lääne-Virumaal neljas farmis. Ta on kasvanud üles aga hoopis koos hobustega. Pildil on ta oma hobuse, Tori tõugu märaga, kel nimeks Pipar.
- Foto: Triin Laanemägi
„On tegevusi mis mulle rohkem meeldivad kui pärandniidu hooldamine. Arvan, et on töid mida ma paremini oskan kui niiduhooldamine. Võib olla on ka mõni mu tegevus millest on maailmale rohkem kasu. Kindlasti on töid mille eest mulle rohkem makstakse, aga nii hästi tasakaalus ei ole ühegi teise töö puhul need neli väga olulist aspekti, miks ma üldse midagi teen. See on ettevõtlus, mida ma õigeks pean ning ma pole kordagi mõelnud, et lõpetaks ära,“ rääkis ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tunnustati ka Ulvi Koovi, lisatud galerii
Avanduse Agro juhatuse liige Jaan Ahlberg ja Aru Põllumajanduse juhatuse liige Jakob Johan Lindam on ie taastava põllunduse usku ja seda oma põldudel katsetamas. Miks nad seda teevad?
Parima mahetootja tiitliga pärjati Tõrvaaugu Mahetalu Raplamaalt, parimaks mahetooteks kuulutati Metsavenna Turismitalu OÜ juust Küllus Äntu Mõisa mahebroileriliha kotlettide ees.
Lääne-Virumaa talupidaja Elen Põdra pälvis parima mahetootja konkursil eripreemia kalkunikasvatuse kui uudse mahetootmisharu käivitamise eest.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.