Maarit Eerme: realiseerime Venemaa kauba, mille eest Eesti ettevõtja on juba tasunud
Korjates Venemaa ja Valgevene tooted päevapealt lettidelt ära, lööme me tegelikult hoopis Eesti ettevõtjaid, kes on tootjale juba raha ära maksnud, kirjutab teemaveebi Kaubandus.ee juht Maarit Eerme.
Eelmisel nädalal vallandus olukord, kus kõik jaeketid otsustasid, et Venemaa ja Valgevene tooteid nad enam enda kauplustes ei müü. Otsus on igati solidaarne ja Ukrainat toetav. Ühtlasi tundus seda sammu toetavat suur osa tarbijatest.
Sõjahirmus inimestel on tekkinud paanika, mille käigus ostetakse kokku ka kummalisi asju, näiteks soodat. Omanimelise jaeketi omanik Oleg Gross aga ei näe paanikaks põhjust.
On kuulda, et viimastel päevadel, seoses sündmustega Ukrainas on hakatud süüd selle tragöödia eest kaela riputama ka tavalistele vene inimestele, kirjutab ettevõtja Roman Kusma.
Lisaks eluks vajalike vahendite hankimisele, otsib Rakvere vald ka inimesi, kes aitavad saabuvatel ukrainlastel võimalikult kiiresti kohaneda. Hetkel pole veel põgenikke valda jõudnud, kuid vald soovib teha ettevalmistusi.
Lennud tühistatud, bussipiletid välja müüdud, rongipiletid metsiku hinnaga – kõige sellega peavad praegu arvestama Venemaalt lahkuda püüdvad inimesed. "Ma ei ole midagi sellist näinud!“ ja „See on kõige raskem aeg mu elus," ütlevad Peterburi bussilt maha astuvad põgenikud Tallinnas.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.