Putini sõda Ukrainas tundub Moskva poolt vaadatuna jätkuvat. Samal ajal toimuvad Euroopa energiaturgudel olulised muutused, mille just see sõda on käivitanud, kirjutab vaatleja Raivo Vare Äripäevas ilmuvas Ukraina sõja majandusblogi postituses.
Venemaa president Vladimir Putin kohtus aasta eelviimasel nädalal Minskis Valgevene diktaatori Aleksandr Lukašenkaga. Foto: Reuters/Scanpix
Kremli peremees ilmselgelt kavatseb sõda Ukrainaga veel pikalt jätkata, lootes oma majanduse vastupanuvõimele võrreldes nii ukrainlaste raskuste kasvust tulenevate hädade mõjuga kui ka eelkõige Vana-Euroopa poliitikute ja ühiskondade sõjaväsimusele. Ühtlasi on ta sõja kaudu sisuliselt murdmas Valgevene diktaatori Lukašenka seni osavalt väljamängitud vastupanu ja neelamas lõpuks alla liitriigi sildi all vähemalt Valgevenet.
Nähes Euroopa püüdlusi seada Vene gaasile hinnalagi, otsustas Putin senisest veiderdamisest ja kunstlike ettekäänete toomisest loobuda. Õnneks on Euroopa gaasihoidlad piisavalt täidetud, nii et elanikke külma kätte ei jäeta, kirjutab vaatleja Raivo Vare sõjablogi postituses.
Äripäeva veergudel Ukraina sõja majandusblogi pidav vaatleja Raivo Vare kirjutab Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele vastates, et seisame silmitsi juba pikema aja jooksul pead tõstnud laiema kriisiga, mida võimendavad pandeemiajärgne olukord ja Ukraina sõda.
Kuigi Putin suudab pidada kurnamissõda veel kuni aasta, töötab aeg üha enam tema vastu, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma Äripäevas ilmunud sõjablogi postituses.
Euroopas tuleb leppida majanduskasvu aeglustumise, kui mitte isegi ajutise peatumisega. Isegi uued maksud pole enam välistatud, kirjutab vaatleja Raivo Vare Äripäevas ilmunud sõjablogi postituses.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.