Kuidas muuta ülemõtlemine superprobleemist superjõuks?
Elu on kui flööt: selles võib olla mitmeid auke ja tühjust, ent kui oskad, saad sellel imelisi meloodiaid mängida, kirjutab psühholoog Helena Väljaste pärast raamatu „Taustahelid. Üllatav lahendus ülemõtlemisele“ lugemist.
Kui me pole just eraldi harjutanud olema oma mõtetest teadlik, oleme nendega justkui kokku sulandunud, omamata nende üle mingitki ülevaadet või kontrolli, tõdeb psühholoog ja teadveloleku õpetaja Helena Väljaste. Foto: Martin Limper
Tõepoolest, elu ei lähe alati nii, nagu tahame! On aegu, kui asjad sujuvad ja unistame sellest, kuidas kõik jääbki nii, et peagi siiski tõdeda: miski pole püsiv ja oleme silmitsi oma elu aukude ja tühjusega.
Inimene võib olla väsinud ja kurnatud ning kellegi pärast närvi minna, aga tuleb osata andeks anda ning üles näidata heasoovlikkust ja tänutunnet, ütleb Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi ja Lääne-Virumaa kõrgeima autasu pälvinud Eesti ühe suurima nimistuga Väike-Maarja perearst Mall Lepiksoo.
Mõni inimene eelistab koostöö asemel tegutseda üksi, teise jaoks on aga üksi töötamine peaaegu võimatu. Kuidas leida parimad viisid töö tegemiseks kõigile?
“Kui ma võtan inimesi vastu, siis nende juttudes tuleb nüüd sõjateema tihti sisse,” ütleb hingehoidja, pereterapeut ja kriisinõustaja Naatan Haamer. Tema sõnul tahame me, et hingevalu kipitaks vaid kergelt.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.