Eesti telekomid võiksid Veriffiga koostöös välja töötada helistajate tuvastamise süsteemi, mis teeks praegu suurt kahju toovad petukõned ja SMSid võimatuks, kirjutab Renet Heinla Äripäeva arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis. Täna on konkursil osalemiseks viimane võimalus.

- Renet Heinla. Foto: Erakogu
"Petturid pistsid 2022. aastal enda taskusse üle nelja miljoni euro rahva raha", "LHV: telefonipetturid on praegu eriti aktiivsed", "Kurjamid õngitsevad kergeusklikke SEB nimel SMSi ähvardustega" – need on vaid üksikud artiklid, mis on Eesti meedias viimase poole aasta jooksul ilmunud. Hetkeks, mil inimene mõistab, et äsja telefoni teel vesteldud isiku näol ei olnudki tegu panga esindajaga, on tõenäosus enda petetud vara tagasi saada praktiliselt olematu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Luminori pettuste tõkestamise spetsialisti Veiko Kiige sõnul saabub iga aasta lõpus suure kliendibaasiga ettevõtete nimel inimestele tavapärasest rohkem pahatahtlikke petukirju ja sõnumeid.
Tänapäeval on võimalik oma rahast ilma jääda lausa mitmel erineval moel - petturid kiusavad oma ohvreid nii vahetus suhtluses kui ka internetis kavalalt lõksu meelitades. Möödunud aasta jooksul peteti Eesti inimestelt välja ligi 9 miljonit eurot.
Finantspetturid tegutsevad üha kavalamal viisil. 22. juunil jäi Lääne-Virumaal seetõttu suurest rahasummast ilma meesterahvas.
Mängus koerad, pangatöötajad ja armukelmid
End pangatöötajatena esitlevad petturid muutuvad aina nahaalsemaks, ainuüksi selle aasta viie kuuga on välja petetud 2 miljonit eurot. Politsei- ja piirivalveameti majanduskuritegude büroo juht Leho Lauri sõnul on lausa absurdne, milliste skeemide ohvriteks inimesed langevad.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.