Kui talvel õpetajad streikima asusid, siis loodi hetkeks suurepärane võimalus praegust haridussüsteemi lammutama asuda. Sest olgem ausad, selleks on viimane aeg, kirjutab ettevõtja ja Äripäeva iduettevõtete teemaveebi FoundME.io juht Tarmo Virki.
Ilma välise tegurita on võimatu muuta süsteemi, mis töötab enda püsimise nimel.
Tänapäeva koolisüsteem sai alguse tööstusrevolutsiooni ajal. See oli siis, kui vanemad läksid tööle tehastesse ja lapsed tuli suunata kuskile pikkadeks päevadeks. Siis loodi see meie tänane süsteem, mille aluseks on koolipingis istumine, korralikult käitumine ja asjade pähe õppimine.
Uuest õppeaastast hakkavad Veltsi kooli lapsed ning Lasila kooli 7.-9.klassi õpilased tarkust taga nõudma Sõmeru koolis (või mõnes muus koolis). Mis etapis koolide ümberkorraldamine on, rääkis Rakvere valla haridus- ja noorsootöönõunik Monica Jaanimets.
Eesmärk: õpilane tuleks pärast ülikooli tagasi kodukohta
Rakvere riigigümnaasiumi teine lend valmistub kooli lõpetama. Kuidas möödus riigigümnaasiumi esimene aastaring oma majas ja mis tasub tulevastel õpilastel kõrva taha panna, rääkis kooli direktor Liisa Puusepp. Ka kummutas ta mõned rahva seas levinud arvamused.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.