Rakvere Eragümnaasiumi direktor Anne Nõgu on skeptiline koolides kavandatava nutikeelu osas ja leiab, et kooli enda kehtestatud reeglitest piisab.

- Rakvere Eragümnaasiumi direktor Anne Nõgu aasta õpetaja tänuüritusel 1. oktoobril Kadrinas. Foto: Laura-Liis Nurga
Kooli kodukorras peab olema kirjas, millised on kooli reeglid. See on õpetajatele aluseks, kui tekib vajadus õpilast keelata - me peame ju oskama vastata, kui õpilane küsib, kus see kirjas on, et tunnis ei tohi telefoni näppida.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuidas on meie maakonna koolides lood nutiseadmete kasutamise piiramisega ja kas riigi poolt oleks tarvis jõulisemat sekkumist, arutlesid ligi Rakvere reaalkooli direktor Martti Marksoo ja Laekvere kooli direktor Lea Külmallik.
Arvuti- ja sotsiaalmeediasõltuvuse sümptomeid esineb pea viiendikul 11–15aastastest kooliõpilastest. Nutisõltuvuse ametlikku diagnoosi ei ole meie ega muu maailma haiguste klassifikatsioonis, puudub ka ravijuhend. Hädasolijaid püütakse siiski aidata.
Paljude õpetajate hinnangul on laste keskendumisvõime nõrgenenud, samuti tuntakse ja diagnoositakse varasemast enam tähelepanu- ja keskendumishäireid.
Koolid, hoiduge gaasilise modernsuse eest!
Eesti, soovides olla e-Eesti, peab leidma pedagoogilised, filosoofilised ja rahalised vahendid, et olla üks tõekuulutajaid anonüümses digitsunamis, kirjutab João Lopes Marques.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.