Ka tulihingelised arenduste vastastased peavad teadma, et sõnavabadus ei anna neile õigust teisi inimesi – kaasa arvatud oma tööd tegevaid ametnikke – laimata või ähvardada, kirjutavad Soraineni vandeadvokaat Triin Toom ja advokaat Kätlin Sehver.
Soraineni vandeadvokaat Triin Toom ja advokaat Kätlin Sehver.
Foto: Kaupo Kikkas
„Te olete pätid!“, „Kuradi psühhopaadid!“, „Ma panen teid vangi!“. Tuuleparkide üle peetavad koosolekud ja arutelud sotsiaalmeedias sunnivad taas küsima, kus on sõnavabaduse piirid, millal muutub meelsuse näitamine ähvarduseks ning kas inimesed – kaasa arvatud arendajad ja ametnikud – peavad lõputult taluma verbaalset vägivalda ja vaimse tervise kahjustamist.
Uued tehnoloogiad ning tootmised annavad paremad võimalused, vanade lappimine pole enam valik, kirjutab peaminister Kristen Michal (Reformierakond) erakonnakaaslastele saadetud kirjas.
Esmaspäeva õhtul Roela rahvamajas toimunud tuuleparkide teemaline infokoosolek sarnanes vallarahva kulul ja tuulikuarendajate huvide eest toimunud huumoriõhtuga, kus lambakarjast saaki jahtiv ajakirjanik, suukorvistav moderaator, isetekkeline ekspert ja rahulolevad vallaametnikud ühiselt rahvast grillisid, kirjutab infokoosolekul osalenud Tuula Raidna.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.