• 29.10.22, 10:12

Kuidas mõjuvad tervisele hallitus ja kopitus?

Hallitusseened ja nende toodetud mükotoksiinid satuvad organismi kas söömisel koos toiduga, õhu sissehingemisel või naha ja limaskestade kaudu. Loe, millised on kaasuvad terviseohud ja nende sümptomid ning kellele on hallitus ohtlik.
Hallitus võib tervisele olla kahjulik.
  • Hallitus võib tervisele olla kahjulik. Foto: Pixabay
Hallitusseened, nagu kõik seened, koosnevad glükaanist ja ergosteroolist. Nende keemiliste ühendite määramine sisekeskkonnas võimaldab saada kaudse hinnangu hallituse kogusele. Hallituste poolt toodetud ensüümid on allergeenid. Enamus seeni toodab lenduvaid orgaanilisi ühendeid (LOÜ), alifaatseid ja aromaatseid ühendeid, ja terpeene, mis põhjustavadki kopitanud lõhna. Sobivate tingimuste korral suudavad enamus seeni toota ka sekundaarseid laguprodukte ehk mükotoksiine.

Seotud lood

Kasulik
  • 12.10.22, 13:24
Need soovitused aitavad vältida nakatumist salmonelloosi
Salmonelloos on kõige sagedamini esinev bakteriaalne toidumürgitus, mis on levinud kogu maailmas ning mille haiguspuhanguid tuleb tihti ette ka Eestis. Kõige sagedamini on nakkuse süüdlaseks muna ja munatooted, liha ja piim.
Uudised
  • 20.09.22, 09:48
Korteriühistute liit: arvete hirmus ei tohi maja kütmata jätta
Eesti Korteriühistute Liit paneb korteriomanikele südamele, et nad ei survestaks kütteperioodi algusega viivitama. „Juba tuleb signaale ühistutelt, kus suuri arveid pelgavad korteriomanikud survestavad kütteperioodi algusega viivitama,“ rääkis Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.
Uudised
  • 20.05.22, 11:46
Üksteist kasulikku soovitust suvilaostjale
Suvemajade hinnad on talvel küll soodsamad, aga samas on ka pakkumiste arv väiksem, kuna tegu on hooajalise kaubaga. Lõviosa suvilaostudest tehakse ikkagi kevadel. Põhjus on lihtne – ehkki talvistes tingimustes on hoone soojapidavust parem hinnata, siis lumehangede vahel sumbates ei ole võimalik anda adekvaatset hinnangut ei kinnistule ega ka ümbruskonnale.
Kasulik
  • 18.01.22, 16:30
Näita keelt ja hinda tervist
Keelt nimetatakse sageli keha tugevaimaks lihaseks, kuna keelelihaseid, mis kinnituvad suupõhja külge, on üsna raske väsitada. Keel võimaldab meil maitsta ja neelata toitu ning rääkida. Keele kasutamine igapäevaelus on nii loomulik, et sellega seotud terviseprobleemid häirivad meid sageli rohkem kui mõne muu elundi haigus. Millised need probleemid siis olla võivad?
  • ST
Sisuturundus
  • 04.11.24, 07:30
Selveri “Kuldne Kolmapäev” jõudis e-poodi ja laienes pensionipäevadele
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele