Kõhulahtisuse ja oksendamisega kaasneb vedeliku kadu ehk dehüdratatsioon – seetõttu on kodusel ravil kõige olulisem vedelikukao taastamine ehk rehüdratatsioon, selgitab terviseamet.
Kõhulahtisuse ja oksendamisega kaasneb vedeliku kadu ehk dehüdratatsioon – seetõttu on kodusel ravil kõige olulisem vedelikukao taastamine ehk rehüdratatsioon. Foto: Shutterstock
Eelmisel nädalavahetusel levis Kuressaares kõhulahtisuse ja oksendamisega kulgev soolenakkuse puhang, mille põhjustas saastunud kraanivesi. Terviseameti nakkushaiguste labor kinnitas, et nii veeproovides kui ka kliinilistes ehk patsientide proovides tuvastati Escherichia coli bakter.
Terviseamet tuvastas Tartu V Spa ja Aura veekeskuses võetud proovidest Legionella bakteri, mille sisaldus ületas normpiire kohati ligi sada korda. Mis haigus on legionelloos, kuidas see levib ja millised on selle sümptomid?
Dr Gerald Lemole kirjutab, et lümfisüsteem mängib otsest rolli organismi erinevates protsessides - mida sujuvamalt toimib lümfisüsteem, seda paremini töötab organism. Kuidas on seotud aga seede- ja lümfisüsteem ning mida tuleks tervise toetamiseks sellest teada?
Terviseameti juhend annab soovitused, kuidas vältida viirushaigustesse nakatumist, mil viisil aidata iseennast või lähedast kodus grippi põdedes, kuidas põetada haiget last ning osata näha, millal on haige seisund raske ja tuleks kutsuda kiirabi.
Hallitusseened ja nende toodetud mükotoksiinid satuvad organismi kas söömisel koos toiduga, õhu sissehingemisel või naha ja limaskestade kaudu. Loe, millised on kaasuvad terviseohud ja nende sümptomid ning kellele on hallitus ohtlik.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.