Milliseid analüüse saab teha koduste kiirtestidega ja millal kiirtest teha
Kiirtestidega seostuvad inimestel ilmselt eelkõige COVID-19 antigeeni testid. Ent kiirtestidega saab iseseisvalt teha enam kui kümmet erinevat analüüsi, mis aitavad erinevaid haiguseid tuvastada.
Kiirtestidega saab iseseisvalt teha enam kui kümmet erinevat analüüsi alates nakkushaigustest kuni südame-veresoonkonna haigusteni. Foto: Shutterstock
Confido esmatasandi meditsiinijuht dr Karita Košeleva ja Paikuse Südameapteegi juhataja Christyna Kuusik selgitavad, millal ja millist kiirtesti teha tasub.
Elukalliduse tõus on perede rahakotile pannud tuntava põntsu ning järjest enam tuleb mistahes kaupade tarbimisel jälgida hindu. Et tervis on inimesele kallim ka kullast ning üldise toimetuleku alus, ei saa ravimite pealt eriti säästa. Või siiski saab?
Eestis vajab 30% kolmeaastastest lastest hammaste ravi, aga nii väikeste patsientide ravi ei ole lihtne, ütles doktor Jana Olak. Muuhugas ta ka selgitab, millistel juhtudel toimub laste hammaste ravi narkoosis.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.