Lõppenud kvartali tulemustest selgub, et tehnoloogiahiiglaste seitsmikust on Microsoft küll jätkuvalt heas vormis, kuid investorid on hakanud tähele panema mõningaid märke kasvutempo aeglustumisest, kirjutab Investor Toomas.
- Kuigi Microsoft on üks peamiseid tehisintellekti buumist kasu saavaid ettevõtteid, on selle aktsia hind mõne konkurendiga võrreldes maha jäänud. Foto: Zumapress/Scanpix
Nii läks ka kolmapäeva õhtul, kui Microsoft avaldas oma finantsaasta teise kvartali tulemused. LSEGi andmebaasi koondatud analüütikute prognoosid nägid ette 3,11 dollarit kasumit aktsia kohta, Microsoft saavutas 3,23 dollarit. Kvartalikäivet prognoositi 68,78 miljardi dollarit, Microsoft teenis aga 69,63 miljardit dollarit. Sealjuures ületas ettevõte ka enda 68,1–69,1 miljardi dollarilist prognoosi, kuid tegi siiski väikseima aastase käibekasvu alates 2023. aasta keskpaigast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Olen Investor Toomas. Hakkan Lääne-Virumaa Uudiste veergudel regulaarselt kirjutama pere-eelarve, investeerimise ja säästmise teemadel.
Lõime äsja üheskoos Swedbankiga investeerimismängu, mis täidab just täpselt sellise ulja lubaduse. Mängu mõte on õpetada riskivabas keskkonnas portfelli haldamise põhitõdesid, süstida alustavatesse investoritesse enesekindlust ning teha seda võimalikult meelelahutuslikul moel, kirjutab Investor Toomas.
Oi, kui närviline mulle teisipäeval see USA turu alguse aeg oli. Minu Nvidia ostuorder oli laupäevasest konverentsist ju ootamas, kirjutab Investor Toomas oma järjekordsest investeerimisotsusest.
Täna hommikul kripeldas hinges, kas saan ikka soovitud hinnaga kätte aktsiad, mille ostuorderid laupäeval endanimelisel konverentsil sisse panin, kirjutab Investor Toomas.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.