Kütuse hinnatõus paneb inimesi rohkem autodest loobuma või neid säästlikumate masinate vastu välja vahetama kui valitsuse plaanitav automaks, rääkis kliimaminister Kristen Michal.
„Ma ei usu, et automaksu summa saab olema nii suur, et ta kedagi autost loobuma paneb, aga äkki suunab vähemalt mõtlema, milline oleks säästlikum liikumisviis,“ rääkis Michal saates „Kuum tool“. „Kütusehindade tõus mõjutab seda isegi rohkem kui automaks,“ lisas ta.
Oma esimeses pikas intervjuus Äripäevale tõdes ta, et Eestis on endiselt üleval ka elektrikatkestuste oht. Eesti desünkroniseerimine Venemaa elektrivõrgust on planeeritud 2025. aastaks. Senikaua on endiselt üleval võimalus, et Venemaa võib Baltikumi provotseerida ja elanikud peavad silmitsi seisma elektrikatkestustega, rääkis Michal.
„Kui midagi sellist peaks juhtuma, siis üldiselt peaksime hakkama saama,“ ütles Michal, ent lisas, et iga inimene peaks siiski mõtlema, kas ta on elektrikatkestusteks valmis.
Saatest saab veel teada, miks on koalitsioonileppes kirjas, et looduskaitsealadel ei ole alati lageraie keelatud ning millal peaks Eestist saama taastuvenergiat eksportiv riik, kui iga arenduse ja projekti menetlemine üüratu aja võtab.
Kas tark eestlane laseb suvel oma elektrilepingu fikseerida, et vältida tuleva talve üüratuid elektriarveid?
Millal tuleb Eestisse tuumajaam?
Samuti kuuleb saates, kes võimul olevatest poliitikutest peaks end kokku võtma, et lõpetada ära riigikogu tööd halvav obstruktsioon, mida opositsioonierakonnad praegu rõõmuga harrastavad.
Ministrit küsitles Äripäeva ajakirjanik Eliisa Matsalu.
Foto autor Andras Kralla
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.