Kuigi investor Jaak Roosaarele esitatud kriminaalkahtlustus tundub mõnevõrra üllatuslik samm, aitab see lõpuks vastata küsimustele, mis endiselt Planet42 juhtumist õhus on, rääkisid ajakirjanikud arvamussaates „Äripäev eetris“.
- Investor Jaak Roosaarele esitati sel nädalal kriminaalkahtlustus. Foto: Andras Kralla
„Peamine küsimus on, kui palju Roosaare laenude vahendamisest Planet42-te teenis ja kuidas ta inimesi investeerima kutsus,“ rääkis saates ajakirjanik Martin Johannes Teder. Lisaks on endiselt vastuseta, kas Roosaare on rikkunud juhatuse liikme kohustusi või mitte. „Kui näiteks pankrotihaldurid leiavad, et Roosaare on ettevõtetest raha välja viinud selle asemel, et laene ära maksta, siis ta peab vastutama,“ ütles Teder.
Seotud lood
Kokkuvõte nädalast
Eestis tuleb kortermajadesse investeerida miljardeid, kuid imelik toetuse maksmise korraldus kahjuks takistab elamute kiiret renoveerimist.
Hiina odava internetipoe Temu agressiivne reklaamikampaania on inimesed justkui ära tinistanud, arutlesid ajakirjanikud arvamussaates „Äripäev eetris“.
Eesti Energias on olnud probleeme juhtimisahela ja läbipaistvusega ning paratamatult poliitilise juhtimisega, mistõttu ettevõtte majandustegevus lonkab, rääkisid ajakirjanikud Äripäeva raadios uudispommina lõhkenud riigi energiafirma erikontrolli raportit kommenteerides.
Ettevõtluskeskkond vajab hädasti puhastamist, raskustesse sattunud ettevõtmised sokutatakse kergekäeliselt suvaliste firmamatjate kätte ja õigust jääb asjaosalistel ülegi.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.