Saates „Läbilöök“ on külas ettevõtja Valeria Kiisk. Eesti finantsmaailma ere täht Kiisk on pühendanud enda haridus- ja tööelu majandusele. Eeskätt on ta aga kolme lapse ema.
- Valeria Kiisa kogemusel ei oska inimesed leinas oleva lähedasega suhelda. Ta soovitab leinas oleva inimesejaoks olemas olla – talle helistada, külla minna ja pakkuda võimalust juhtunust rääkida. Foto: Liis Treimann
Ent mõni aasta tagasi kaotas Valeria Kiisk ootamatu haiguse tõttu abikaasa ja viimased aastad on tal möödunud leinaga kohanedes. Kiisk ütleb, et valu kalli inimese kaotamisest ei lähegi üle. Abi on ta leidnud leinanõustamisest ja lastest.
„Suurim oli mul toona 9aastane ja noorim oli 9kuune. Ning nemad tahtsid süüa, mängida, jalutada. See pani mind tegutsema,“ sõnas Kiisk.
Kiisk ütleb, et lähedase surmaga kadusid tema jaoks ka mitmed sõbrad, kes ei osanud leinava pereemaga enam suhelda ega teda toetada.
„Suurem osa inimesi ei oska ümber käia leinava inimesega,“ tõdes Kiisk.
Ta selgitas, et lausa närvi ajasid teda sõnumid, kus küsiti „kuidas läheb?“.
Saates räägime, mida peaksid inimesed mõistma suure kaotuse läbielamisest ja kuidas toetada lähedast leinas. Räägime pere ja karjääri vahel tasakaalu leidmisest, mis ajendab Valeriat aina arenema ja õppima ja kuidas ta kõik enda tegevused ööpäeva sisse ära mahutab.
Lääne-Virumaa Uudiste tellijad saavad saadet endale sobival ajal mugavalt kuulata siit:
Kolm aastat leina. "Järsku ei osanud paljud sõbrad minuga suhelda."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui saabus hetk, mil Liisa võis oma mehe sünnituse juurde kutsuda, ei võtnud Tanel enam telefoni vastu. "Ma millegipärast aimasin...” meenutab Liisa Luhaste päeva, kui sündis tema tütar, aga suri tema mees.
Side Rakverega on säilinud
Tallinna Magdaleena taastus- ja onkoloogikeskuses töötava kliinilise psühholoogi Inna Narro-Taimsaare patsientideks on inimesed, kes on oma viimset teekonda ette võtmas. Ta hoiab lahkuvate inimeste ja nende lähedaste hingi.
Šokeerivad uudised tuleb teatada inimesele väga rahulikult ja privaatselt, vältides kiirustamist, ütles Tallinna lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakonna juhataja dr Kadri Saks.
Pea kõigis Eesti suuremates kriminaalasjades süüaluseid kaitsnud advokaat Andres Simsonil läks täpselt aasta tagasi tervis nii käest, et ta otsustas sel suvel advokatuurist lahkuda ning võtta edaspidi elu palju rahulikumalt. Samal ajal on tal kohtus veel pooleli vaidlus praeguseks sisulise tegevuse lõpetanud advokaadibüroo maksuasjade üle.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.