Jaapanlaste kombed toovad kaasa mitmeid probleeme, tulemuseks paras Segasummasuvila. Foto: Reuters/Scanpix
Seekordses saates "Obskuurne majandus" räägiti Jaapani ühiskonna ühest murest, alkoholi tarvitamisest. Selgub, et paljudel jaapanlastel on kombeks pärast tööd baari minna ja end täis juua. See toob omakorda kaasa mitmeid probleeme. Kui siia otsa liita jaapanlaste armastus analoogtehnoloogiate vastu, on tulemuseks paras Segasummasuvila. Kuula lähemalt minisaatest "Obskuurne majandus"!
Suurbritannia meretagune ala Anguilla ning mikroriik Tuvalu teenivad igal aastal korralikku tulu oma domeeni pealt, selgub seekordses “Obskuurse majanduse” saates.
Võimalus sõpradega aega raisata on uus staatuse sümbol, rääkis brändistrateegia konsultant ja Melbourne ärikooli lektor Eugene Healy. Aeg on muutunud luksuskaubaks, seega tõeline luksus on seda raisata.
Väga kahju, aga ma pean seda saadet tutvustama üpris nõmeda klišeega, mis kõlab nii: kes meist poleks mõelnud, et võiks ära elada mitte midagi asjalikku tehes ja raha tuleb.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.