Kunda lähedale Lammasmäele kogunesid Fermi Energia kutsel kolmepäevasesse suvekooli hulk tuumaenergia eri valdkondade asjatundjaid ja 30 noort tuumahuvilist, et saada sellest valdkonnast põhjalikumad alusteadmised.
Suvekooli üks korraldajaid, Fermi Energias tehnoloogiavaldkonda juhtiv tuumaenergeetika doktor Marti Jeltsov rääkis, et teist aastat peetav kaasaegsele tuumaenergiale keskenduv suvekool kannab nime "Fermion" - Enrico Fermi auks nimetatud elementaarosaked ehk meie maailma väikseimad ehituskivid.
"Tuumaenergia alased alusteadmised on samuti ehitusklotsideks kõigile tulevastele selle valdkonnaga seotud erialade õppijatele, olgu siis füüsika, energeetika, kiirgusohutuse, meditsiini, keskkonnakaitse või muus valdkonnas," ütles Jeltsov.
Loengutega tuumafüüsikast, kiirgusest, Eesti energeetikavalikutest, tuumkütustest ja -jäätmetest, Eesti geoloogiast ja võimalikest jäätmete lõppladustusvõimalustest, tuumajaama opereerimisest, erinevate reaktoritüüpide tööpõhimõtetest ja tuumaenergia õppimisvõimalustest lähiriikide ülikoolides esinesid lisaks Eesti oma ekspertidele mitmed lektorid ja külalised välismaalt - Soomest, Rootsist, Brasiiliast, Šveitsist ja Saksamaalt.
Suvekooli korraldusele pani õla alla ka tuumaenergeetikast huvituvaid noori ühendav MTÜ Eesti Tuumanoored.
Seotud lood
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.