Perega Väike-Maarja valda kolinud tele- ja raadiosaatejuht Liis Lusmägi on end sidunud Vao külaga. Koos aktiivsete kohalikega loodi MTÜ Vao küla hüvanguks, mille abil soovitakse kohalikele lastele luua parem elukeskkond.

- Liis Lusmägi. Foto: Külli Rummel
Kuni põhikooli lõpuni Väike-Maarja vallas elanud Liis Lusmägi on ringiga tagasi maal ning tegutseb aktiivselt 300 elanikuga Vao külas.
"Mulle väga meeldib fakt, et selles külas on palju lapsi ja neid tuleb aina juurde, sest pered kolivad maale tagasi. Nende laste aktiivsus ja tihedad sõbrasuhted meenutavad minu õnnelikku lapsepõlve nendel samadel külatänavatel," sõnas Lusmägi.
Idüllilise väikeasula elu juures leidub Vao külas siiski nii mõndagi millest tuntakse puudust ja nii tegi Lusmägi oma sotsiaalmeedia lehel üleskutse.
"Hetkel puudub külas igasugune spordi tegemise võimalus. Pole jalgpalliväravaid, ei võrkpalli- ega korvpalliplatsi. On vaid väiksematele lastele mänguväljak, mis jääb teismelistele lahjaks. Ja me teame, kui tähtis on terves kehas terve vaim," seisis üleskutses.
Teise uuendusena soovitakse külla rajada varjualusega istumisala, kus lapsed saaksid vihmaste ilmade puhul õues kuivalt olla ja mängida. Praegusel ajal istuvad lapsed kortermajade trepikodades või trepikodade katusealuste all.
Lusmägi üleskutse on juba toonud ka esimesed aitajad. Näiteks lubas Rakvere Spordikeskus Vao külale annetada jalgpalliväravad ja võrkpalli inventari. "Miskit on juba tulemas. Kuid oleme endiselt avatud, kui kellelgi on soov pakkuda mingeid muidu spordivahendeid või abi varjualuse osas," sõnas Lusmägi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.