EELK Viru praost Tauno Toompuu leiab, et kalmistu on eestlase jaoks kirikust püham. Praost sõnastas selle nii, et kui kirikus võib käia, siis kalmistul peab käima.

- Rakvere linnakalmistu värav. Foto: Mirjam Abel
Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja ja Viru praost Tauno Toompuu nentis, et luteri kiriku kogudused elavad kogukonnaga samas rütmis. „Kui piirkonnas jääb inimesi vähemaks, on tendents, et ka kogudused kuivavad kokku, kus aga kogukond areneb ja kasvab, kasvab ka kogudus,“ kõneles ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.