Väike-Maarja kalmistul on mälestuskivi kindralmajor August Kasekambile, kelle elutee katkes 5. oktoobril 1942 Venemaal Saratovi oblasti surmalaagris, ja tema abikaasale Lindale, kes puhkab Yorki kalmistul Torontos.
- August Kasekamp. Foto: Erakogu
August Kasekamp sündis 21. jaanuaril 1889 Savaldumas. Ta kuulus Eesti vabariigis enam haritud ja moodsate teadmistega kindralite hulka. Pärast maailmasõda ja Vabadussõda, kus teda autasustati Vabadusristi II liigi 3. järgu aumärgi ja talumaaga, asus ta ise õppima sõjakoolis ja siis kõrgemas sõjakoolis, mille lõpetas lõputööga “Juhtide kasvatus ja väljaõpe sõjaväes möödunud sõdade, eriti maailmasõja ja Vabadussõja kogemustel”.
Aastatel 1931-1933 tekkis tal võimalus õppida Belgia kõrgemas sõjakoolis, mille järel sai temast endast kõrgema sõjakooli ülem (1930-1934) ja siis sõjaväe ühendatud õppeasutuste ülem (1938-1939).
Seotud lood
Iseseisva Eesti vabariigi tükiks ajaks viimaseks jäänud sünnipäeval ehk 24. veebruaril 1940 ülendati kindralmajoriks kolm koloneli – Aleksander Jaakson, August Kasekamp ja Richard Tomberg. Viimane neist oli ainus Eesti sõjaväe kõrgemast juhtkonnast, kes punapõrgus ellu jäi.
Rägavere Vabadussõja mälestusmärk on üks väheseid Eestis, mis püstitatud, et lisaks langenutele meenutada kaotatud lahingut. Täna möödub mälestusmärgi avamisest 90 aastat.
1932. aasta 17. juuli oli kena suvine pühapäev. Tapal peeti Põhja-Eesti esimest vabadussõjalaste kokkutulekut, kus aga ootamatult vapside ja sotsialistide vahel lööminguks läks.
Täna 79 aastat tagasi suri südamerabanduse tagajärjel Sverdlovski oblastis Gorelniki vangilaagris kindralmajor August Traksmaa. Eelmisel päeval oli ta surma mõistetud.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.