Pikamaasport ei ole sada protsenti minu ala, sellepärast otsustasin selle hulluse ära proovida, ütles tänasel Viru maratonil lühemal distantsil viimasena lõpujoone ületanud Sigrid Tiikjärv.

- Viru maratonil esimest korda osalenud Sigrid Tiikjärv lõpetas tänase võistluse lühema distantsi viimasena. Foto: Erakogu
155. koha saavutanud 33-aastane naine oli nii pikal suusarajal esimest korda elus. “Lihtsalt mingi hull mõte tuli,” naeris Sigrid küsimuse peale, mis innustas teda osa võtma.
Suurimad spordialased eneseületused enne tänast olid Sigridil paaril korral ööjooksu kümme kilomeetrit. “Ka jooksmine mulle ei istu,” tõdes ta.
Enne laupäevast võistlust oli Sigrid tänavu suusatanud kokku umbes 50 kilomeetrit, sedagi kolme kuni viie kilomeetri kaupa ajal, kui laps on suusatrennis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kunda Nordic Tsementi juhtiv Meelis Einstein võtab täna hommikul suusad ja põrutab Viru maratonile.
Meenutab esimese maratoni võitja
Ajal, mil järjekordse Viru maratonini on jäänud napilt kümme päeva, on paslik meenutada 40 aasta tagust aega, mil leidis aset esimene Viru maraton. Tollal olid etteotsa jõudmiseks lisaks heale suusavormile hädavajalikud ka defitsiitsed välismaised plastiksuusad.
Nädalavahetusel juhtus Mõedakul seikluslik lugu. 13-aastane Arpo Vahula pani suusad alla sooviga läbida liueldes lühike matkarada, kuid eksis ära ning läbis enesele teadmata hoopis 20-kilomeetrise maratoniraja.
Nii harrastus- kui profisuusatajate seas on Mõedaku suusaradade populaarsus tõusnud sedavõrd, et siinset tehniliselt nõudlikku ja perfektselt hooldatud rada nimetatakse juba mini-Otepääks.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.