Peaminister Kaja Kallase juhitav valitsus on otsustanud asuda koroonapiiranguid leevendama. Foto: Liis Treimann
Alates esmaspäevast, 7. veebruarist loobutakse lähikontaktsete laste isolatsiooninõudest juhul, kui laps on terve ja ilma COVIDi sümptomiteta. Analoogne kord hakkab kehtima ka lasteaedadele ja -hoidudele. Alates 14. veebruarist plaanib valitsus loobuda alaealiste COVIDi tõendist.
Kadrina keskkooli juhtkond saadab 1.-8. klassi õpilased kaheks nädalaks distantsõppele. Samuti on homsest kuni nädala lõpuni distantsõppel Sõmeru põhikool.
Haljala koolijuhi Ivo Tupitsa sõnul oli neil sel nädalal kõigi aegade suurim puhang, mis tõttu suunati enamik klasse Terviseameti nõuete tõttu karantiini. Paraku ei taastu normaalne koolirütm ka järgmisel nädal.
Esmaspäevast, 31. jaanuarist lõpeb nädal aega väldanud Rakvere gümnaasiumi ja reaalgümnaasiumi tervet kooliperet hõlmanud distantsõpe ja õppetöö jätkub mõlemas koolis taas kontaktõppes.
Terviseameti ida regiooni juht Marje Muusikus rääkis, et eile arutasid nad Rakvere abilinnapea Laur Kaljuveega distantsõppe vajalikkust Rakvere linna kahes suuremas koolis. "Jätame distantsõppe koolijuhtide otsustada," ütles Muusikus.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.