15. aprillil algavad keskkonnaameti plaanilised kontrollreidid keskenduvad kaitsealadele ja linnurikastele metsadele, kus rikkumisel on linnustikule kõige suurem mõju. Reidid kestavad juuni lõpuni.
Kõige intensiivsem pesitsusperiood on kevad ja suve algus, mil lindudele peab andma võimaluse järglaste saamiseks ja üleskasvatamiseks. Lindude pesitsusaegne häirimine on seadusega keelatud ja kui kontrolli käigus tuvastatakse lindude pesitsemine, raie peatatakse.
Eelmise nädala esmaspäeval saatis Kadrina korteriühistu Seitsmes Noorus (Nooruse 7) Kadrina vallavalitsusele kirja, milles palutakse vallalt Kadrinas massiliste künnivareste kolooniate ohjeldamiseks.
Eesti 200 juht Kristina Kallas näeb bürokraatia vähendamiseks vajadust kärpida keskkonnaameti töötajate hulka, aga ameti juhi Rainer Vakra sõnul pole see lahendus. “Nõrk keskkonnaamet on ettevõtja õudusunenägu,” märkis Vakra.
Kliimaministeerium eraldab keskkonnaametile kolmeks aastaks ligi miljon eurot, et jätkata järgnevatel aastatel kriitilisemates kohtades karuputke tõrjet ja anda karuputke tõrje järk-järgult üle maaomanikele.
1. jaanuaril 2025 suletakse lühinumbrid keskkonnainfo telefon 1313, päästeala infotelefon 1524 ja maanteeinfo telefon 1510. Kui seni suunati nendel numbritel helistajad automaatselt riigiinfo telefonile 1247, siis alates uuest aastast ei ole automaatset suunamist.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.