Milline on elu ägeda müeloidse leukeemia haruldase alamvormiga, mis veel ca 50 aastat tagasi lõppes keskmiselt nädal pärast diagnoosimist surmaga? Mida tähendab raviteekond ning mis on sel teekonnal toeks? Loe ja vaata Kairi patsiendilugu.
- Kairil avastati 2020. aasta mais äge müeloidne leukeemia. Foto: Tuuli Seinberg
Kairi on 36aastane ja varem töötas ta raamatukoguhoidjana. 2020. aasta maikuu lõpus avastati tal äge müeloidne leukeemia (ÄML). Täpsemalt öeldes selle haruldane alaliik, mis veel ligikaudu viiskümmend aastat tagasi lõppes umbes nädal pärast diagnoosimist surmaga. Kairi on aga ka aasta hiljem täitsa alles.
Kairi haigus diagnoositi juhuslikult, kui ta läks ühe teise teema pärast EMOsse, kus tehti vereproov. Proovi vastustega tagasi tuldi aga kahvatute nägudega, selgitades, et midagi on väga valesti ja vajalik on veel proove võtta. Kairi pandi haiglasse, kus ta viibis poolteist kuud.
Seotud lood
Maailma Terviseoganisatsiooni (WHO) uuringu andmeil põhjustab alkohol Euroopas umbes seitse ja Soomes umbes kaheksa protsenti rinnavähi juhtudest ehk üle neljasaja juhu aastas.
Kõige sagedasem unehäire kogu maailmas nii lastel kui täiskasvanutel on unepuudus ehk liiga vähene magamine. Ka vaid üks kehvasti magamata öö jätab endast jälje, kirjutab unearst Heisl Vaher.
Ilmselt on iga inimene vähemalt korra elus kokku puutunud liigesevaluga. Miks liigesevaevused tekivad ja millised on märgid, et pöörduda tuleks arsti poole?
Teatud toidud ja joogid võivad põhjustada allergilise ja põletikulise iseloomuga nahahaigusi, mõned toidud ja joogid aga soodustavad naha tervist.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.