Tapa on valmis vastu võtma 850 Briti sõdurit, kui need peaksid Eestisse saabuma. Briti suursaadik Ross Allen ütles küll eelmisel nädalal Aktuaalsele Kaamerale, et täiendav lahinguüksus on Saksamaalt Eestisse tulemas, kuid lõplikku otsust siiski tehtud veel pole.
- Briti sõjaväelased Tapal. Foto: Oliver Turp
Kui britid tulevad, paigutatakse nad Tapale, kus juba praegu on umbes 1200 NATO sõjaväelast, neist 850 Suurbritanniast. Esialgu on juttu olnud, et täiendav rügement võiks Eestisse jääda kevadise suurõppuse Siil lõpuni.
Tapa vallavolikogu esimees Alari Kirt ütles, et Tapa ootab lisavägesid hea meelega. „Mida rohkem rahvast linnas on, seda rohkem tarbitakse ja majandust elavdatakse,“ lausus volikogu esimees. "Raha jäetakse siia igal juhul, kui mitte Tapale, siis Elronile ja Tallinnasse."
Seotud lood
Briti sõdurite ning kohalike vahel Tapa linnas tekkinud konflikti kajastusest on mujal elavatele inimestele jäänud mulje, et Tapa ei ole turvaline linn ja kaitseväelased ei oska käituda. See arvamus ei pea paika, kirjutab Tapal elav Eva Klaas enda arvamusartiklis.
Eestis visiidil viibiv Ühendkuningriigi maaväe ülem kindral Mark Carleton-Smith kohtus täna Tallinnas kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Veiko-Vello Palmiga ning Tapal NATO lahingugrupis teenivate kaasmaalastega.
Tapal teeniva NATO lahingugrupi Ühendkuningriigi uue rotatsiooni tankid Challenger 2, rasketehnika ja teised sõidukid ning varustus saabusid täna Paldiski sadama kaudu Tapa linnakusse.
Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm andis eile kaitseväe Tapa linnakus üle medalid Ühendkuningriigi juhitava NATO lahingugrupi Briti ja Prantsuse üksustele, kelle teenistus Eestis lõpeb septembrikuus.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.