Kõrged kütusehinnad pahandavad inimesi. Osad inimesed peavad plaani riigist lahkuda, teised tõmbavad püksirihma koomale. Kütusefirma Alexela omanik Heiti Hääl usub, et hinnatõusuks on veel ruumi.
Täna hommikul oli Jetoilis Rakvere kõige soodsam küte. Foto: Katrin Kivi
Kütusefirma Alexela omanik ja Heiti Hääl ütles möödunud nädalal ERRi saates UV faktor, et kütusehinnad sõltuvad paljuski sellest, mida Euroopa otsustab peale hakata Vene energiakandjatega. „Hinnatõusuks on veel ruumi küll, pole võimatu, et kütuseliiter hakkab maksma 2,5 kuni 3 eurot.“
Rakveres on kinnisvara hinnad tõusnud juba pikka aega ja teada on ka see, et nii mõnigi uue kodu otsija võtab sihiks hoopis Tapa. Kinnisvarabüroo Uus Maa kogenud asjatunda Margus Punase sõnul on "punaseid punkte" meie maakonnas teisigi.
Selver toob järk-järgult alates järgmisest nädalast tagasi müügile laojäägid, mis on Vene ja Valgevene päritolu. Müügist saadud tulu annetatakse Ukraina toetuseks. Sisseostud Vene ja Valgevene päritolu kaupadele on jätkuvalt peatatud.
Sõjahirmus inimestel on tekkinud paanika, mille käigus ostetakse kokku ka kummalisi asju, näiteks soodat. Omanimelise jaeketi omanik Oleg Gross aga ei näe paanikaks põhjust.
Pärnu kolledži uurimiskeskuse juhi Ain Hinsbergi ja kaasprofessori Anne Roosipõllu hinnangul vähendavad Vene ja Ukraina sõda ja muud kriisid Eesti turismieksporti umbes 15% ehk 200 miljoni euro võrra aastas, aga lennupiletite hinnatõus toob siseturismile juba kolmanda kasvusuve.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.