Aprillikuu esimene päev on see, mil kõike, mida loed või kuuled, pimesi uskuda ei tasu. Aprillinalja tehti lehtedes ka aastakümneid tagasi. Ning ka siis, kui ajaleht parasjagu 1. aprillil ei ilmunud.

- 1932. aasta 2. aprilli Virulase esiküljel oli aprillinali kallihinnalisest kingitusest Rakvere muuseumile. Foto: Kuvatõmmis/Digar
Nii on näiteks 1932. aasta 2. aprilli Virulase esiküljel pildiga artikkel sellest, kuidas eelmisel päeval anti hoolekandeministeeriumi kunstkaubanduse osakonna direktori härra Maalmanni poolt Rakvere muuseumile üle hinnaline kingitus, milleks oli kallihinnaline Sofoklese maal „Kolgata“, mille päritolu ulatus teadlaste arvates 7. sajandisse enne Kristust.
„Maali pärandas muuseumi seltsile Ameerikas märtsi algul surnud Rakvere esimesi linnapäid, kes omandas maali selle autorilt omal ajal kunstinäitusel Roomas,“ kirjutas ajaleht.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna hommikul teatas Rakvere linnavalitsus pärast erakorralist istungit, et on otsustanud terves koosseisus tagasi astuda.
SA Virumaa Muuseumid kutsub huvilisi 6. aprillil kell 17.30 Rehbinderi majja ringkäigule, mida viib läbi Virumaa Muuseumide juht Viljar Vissel.
1930.-te aastate Eesti parim keskmaajooksja oli Rakvere poemüüja Ademar Jürlau. Aga ega tal pärast enese staadionirajal tõestamist enam kauaks Rakverre jääda ei lastud.
Meid ümbritsevad negatiivsed uudised, inimeste naeratusi näeme me peamiselt zoomis, töö suhtes on tekkinud apaatia. Mis võiks aidata?
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.