Rakvere linnavalitsuses toimunud tööandjatele suunatud infotunni eesmärk oli jagada olulist teavet selle kohta, kuidas värvata Ukraina sõjapõgenikke.

- Sellest, kuidas jõuda tööpakkumistega sihtgrupini, rääkis Eesti Töötukassa tööandjate konsultant Antonina Vorontsova. Foto: Lisette Luik
“Minuni jõudis info, et huvi selle vastu on väga suur, niisiis panime kava kokku ning teavitasime sellest eelmisel reedel töötukassat ja omavalitsusi,” ütles Ida prefektuuri pressiesindaja ja infotunni eestvedaja Liis Krigul.
Enne, kui kutsuti lavale oma ala eksperdid, julgustati kohale tulnud tööandjaid küsima küsimusi ning seda nad tegid. Kuna hetkel on politsei- ja piirivalveamet niivõrd ülekoormatud, et individuaalne nõustamine on igal kujul pausile oandud, pakkus infotund tööandjale unikaalset võimalust saada vastused oma küsimustele kiirelt ja põhjalikult.
Ukraina kodanike Eestis viibimise alustest, värbamisest ja ajutise kaitse taotlemise alusel töötamisest rääkis politsei- ja piirivalveameti (PPA) migratsiooninõustaja Ardis Vilt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui palju on ühes vallas sõjapõgenikke Ukrainast? Päris täpselt ei tea seda tegelikult mitte keegi.
Eesti haridusasutustesse on jõudnud üle tuhande Ukrainast sõja eest pagenud lapse ja noore. Kui palju lapsi elab ja õpib Lääne-Virumaal?
Domus Kinnisvara nooremkonsultant Maarja-Liis Pruuli annab nõu, mida tuleb jälgida, kui läheb üürilepingu sõlmimiseks välisriigi kodanikuga.
Massiline põgenikevool tööturule suurendab võimalusi pettuseks ja inimeste ärakasutamiseks. Tegemist on haavatava sihtgrupiga, kellel puuduvad teadmised meie seadustest ja kelle peamine mure on kuidagi ära elada, kirjutab tööjõurendiettevõtte Finesta juht Heikki Mäki.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.