90 aastat tagasi oli Eestis ülemaailmse majanduskriisi ehk nn suure depressiooni põhi saavutatud. Majandus hakkas tasapisi ülespoole liikuma küll alles 1932. aasta teisel poolel.
- Jaan Vahtra litograafia "Tööbörs" aastast 1932. Foto: Tartu kunstimuuseum
Rakvere linnavalitsus sai enam-vähem täpselt 90 aastat tagasi kokku pandud töötuse statistika linnas 1931. aasta viimase kvartali kohta. Ja kuigi tollal oli Eesti majanduskriisi põhjas, oli tööpuudus, täpsemini küll tööbörsil registreeritute arv suhteliselt väiksem kui praegu, 2022. aastal
1932. aastal elas Rakveres pisut alla 10 000 elaniku, praegu on Rakvere elanike arv alla 14 700 ehk laias laastus 1,5 korda suurem. 1931. aasta viimases kvartalis oli Rakveres kogu kvartali jooksul tööbörsil registreeritud 282 inimest, kellest tõenäoliselt nii mõnigi ka töö leidis. Konkreetset numbrit töötute arvu kohta ühel kindlal kuupäeval paraku pole.
Seotud lood
Vabadusristi kavaleride hulka kuulub ligi 50 naist, kuid vaid kaks nendest olid eestlased. Üks neist – Salme Bergmann – oli tihedalt seotud ka Lääne-Virumaaga.
Kõige suuremad muutused taasiseseisvunud Eesti tööturul toimusid uuele majandussüsteemile üleminekuga 1990ndatel, kirjutab statistikaameti blogis juhtivanalüütik Mihkel Servinski.
2021. aasta oli Eestis tööturul vastuoluline. Oli selle kriisi suurim tööpuudus, aga juba mõni kuu hiljem ka suurim hulk tööpakkumisi. Kuidas möödus eelmine aasta meie kodumaakonnas, räägib Töötukassa Lääne-Virumaa osakonna juhataja Kristi Moldau.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.