Esimese eestikeelse luuletuse kirjutaja maandus Kadrinasse pastoriks
Kes vähegi meie kirjandusloost midagi teab, sellele ütleb sõnapaar „Carmen Alexandrinum“ väga palju. Tegemist on ju esimese eestikeelse luuletusega, mis pandud kirja juba aastal 1637.
Tegelikult on Hans von Hövelni pulmadeks kirjutatud „Carmen Alexandrinum Esthonicum ad leges Opitij poëticas compositum“ ehk „Opitzi poeetikareeglite järgi kirjutatud eestikeelne aleksandriinides luuletus“ omaette vägitükk, sest varem oli eesti keelt kasutatud vaid religioossete tekstide vahendamiseks.
Lääne-Virumaa ilmselt kuulsaim kirikuõpetajate suguvõsa on Pauckerid, kes olid õpetajateks Simunas 1785-1918, aga paar Pauckerit ka Rakveres. Tuntuim neist on ilmselt Hugo Richard Paucker, Simuna kirikuõpetaja aastatel 1834-1872 ja Virumaa praost 1850-1872. Täna möödub tema sünnist 215 aastat.
Kuigi meie tänase loo kangelane on Virumaaga seotud üpris vähe, tasub temast siiski juttu teha, sest paraku on Leopold Raudkepp suhteliselt unustusse vajunud.
Valgustatud kirjamees Friedrich Gustav Arvelius leidis, et tema kohus on kultiveerida eesti keelt ja eesti keeles kirjutada, et aidata nii kaasa "oma vendade heaolule".
Saarlased armastavad öelda, et Saaremaa esimene naisluuletaja oli Kaarma pastoriproua Julie Wilhelmine Ederberg. Nii pastor kui ka proua olid mõlemad pärit Haljala lähedalt Kavastult.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.