Lääne-Virumaa haridusasutustes õpib üle veerand tuhande Ukraina lapse
Eesti Hariduse Infosüsteemis (EHIS) on 9. mai seisuga registreeritud kokku 4399 Ukrainast Eestisse jõudnud last ja noort, neist Lääne-Virumaa haridusasutustes 265.
Ukrainast pärit õpilased Sõmerul Eestiga esimesi kokkupuuteid saamas. Foto: Rakvere vallavalitsus
Kõige rohkem Ukrainast tulnud lapsi on Rakvere linna koolides-lasteaedades - kokku 85. Tapa valla haridusasutustes on haridusteed jätkamas vaid veidi vähem lapsi ehk 80.
Kohalikud omavalitsused hakkavad maksma üürileandjatele toetust, et nad ei pelgaks Ukraina sõjapõgenikele elamispindu üürida. Samuti töötab sotsiaalministeerium välja hanget, millega leida ettevõte, kes rajaks põgenike jaoks konteinermaju.
Eestis tööle hakkava põgeniku palgalt saadud maksutulu läheb praegu aadressita isikute kategooriasse, isegi kui inimene on omavalitsusse sisse kirjutatud – nõnda näeb seadus ette ka eestlaste puhul. Rahandusministeeriumi andmeil on aga KOVid ise nii tahtnud.
Rakvere linnavalitus kohtus sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa ja sotsiaalala asekantsler Hanna Vsevioviga, kes külastavad üle Eesti suuremaid Ukraina põgenike vastuvõtuga tegelenud keskusi. Räägiti kitsaskohtadest, mis on tekkinud seoses põgenikega.
Lääne-Virumaa Uudised koos Äripäevaga alustavad lugude sarjaga, kus jälgime üheksa Eestisse põgenenud ukrainlase elu. Nii seda, kuidas sõda on neid mõjutanud, kui ka seda, kuidas nad püüavad leida teed oma uues elus.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.