Poisikesed käisid kolmel korral kaupluse kassat tühjendamas
1930. aasta 16 mai hommikul läks Põlula sepp tööle, kui märkas, et kohaliku külapoe uks on lahti. Sepp teadis, et kaupmees oli korraks ära läinud ja nii tekitas lahtine uks temas kahtlust.
Küllap käisid ka need pätipoisid koolis just Põlula mõisas, sest ka 1930. aastal oli seal kool. Praegu küll enam mitte. Foto: Hanno Talving/Eesti Vabaõhumuuseum
Kaupmees Kopvillem avastas, et kassa oli peenrahast tühjaks tehtud. Vargad olid ukselt ühe klaasruudu eest kangutanud ja ukse seestpoolt avanud.
Et sepp oli kaupluse lähedal näinud poisikesi, istus ta ratta selga ja tõttas neid otsima, kaupmees aga helistas politseisse.
Veidi enam kui 90 aastat tagasi hoidsid Virumaa põhjaosas inimesi ärevil mitu mõrtsukatööd ja kahtlast surmajuhtumit. 1932. aasta jaanuaris selgus, et tõenäoliselt on nende taga Sagadi Sihiotsa talu perepoeg.
Üheksakümmend aastat tagasi peeti 15. oktoobril Rakveres laata. Kohaliku elu suursündmus meelitas linna palju maarahvast, kes laadal käimise kõrval ka lollustega hakkama said.
Täpselt 91 aastat tagasi, 3. märtsil 1931 jõudis Venemaalt vangilaagrist koju Palmsest pärit laevakapten Arnold Jalakas, kelle juhitud laeva oli Nõukogude Liit 1929. aasta sügisel kaaperdanud.
90 aastat tagasi oli Eestis ülemaailmse majanduskriisi ehk nn suure depressiooni põhi saavutatud. Majandus hakkas tasapisi ülespoole liikuma küll alles 1932. aasta teisel poolel.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.