Suurõppus Siil 2022 toimub 16. maist 3. juunini. Õppusel osaleb ligikaudu 15 000 ajateenijat, reservväelast, tegevväelast, kaitseliitlast ja liitlasriikide sõdurit kokku kümnest riigist.
- "Noored operaatorid" aitasid kaitseliitlasi simulatsioonimängus. Foto: Indrek Jurtšenko
Kirde maakaitseringkond panustas õppuse algusfaasis formeerimisel, samuti 20.-22. mail toimus Jõhvis, Alutaguse malevas õppekogunemine.
Õppekogunemise käigus toimus ringkoolitus, koos nelja erineva õppekohaga mille raames jagati kaitseliitlastele teavet pioneeri- ja tagalategevustest, juhtimis- ja kontrollmeetmetest. Kirde maakaitseringkonnast võtsid õppekogunemisest osa Alutaguse, Järva, Viru ja Jõgeva malevate staabid ja allüksused, kokku üle 280 inimese.
Õppust külastasid ka kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem ja Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi.
Seotud lood
Et Kaitseliit koosneb paljuski vabatahtlikest ja organisatsiooni keskmeks on inimene, siis on tunnustamine oluline osa organisatsioonikultuuri arengus ja ühtekuuluvustunde hoidmises.
Kaitseliit tunnustas täna aasta parimaid kaitseliitlasi, naiskodukaitsjaid, noorkotkaid, kodutütreid ning noortejuhte.
Kirde maakaitseringkonna Viru malev korraldab koostöös Vinni vallavalitsuse ja Rakvere linnavalitsusega rahvamatka, et tähistada sellega Rakvere vabastamise 103. aastapäeva.
Toome teieni loo, mille peakangelane on Ruuben Lambur, Sõmeru mees, kes elas üle sõjakoledused ja viibis 18 aastat õõvastavates oludes vangilaagris. Täna on ta 96 aastane ja ütleb: "Mind ajab naerma, mida nad mulle tegid. MINA ELAN VEEL, aga neid pole enam ühtegi."
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.