OÜtamine ehk tegeliku töösuhte varjamine pole üheselt mõistetav, aga maksuriske tasub hinnata hoolikalt just teenuse ostjal. Maksuasjades on oluline vaadata teenuse tegelikku sisu, mis on olulisem kui vorm.

- Vasakult maksu- ja tolliameti maksuauditi osakonna ümbrikupalga valdkonnajuht Marc Mälter, saatejuht Paavo Siimann ja audiitorettevõtte Ernst & Young Baltic juhtivpartner Ranno Tingas Foto: Foto: Andres Laanem
OÜtamine on rahva seas levinud väljend tegeliku töösuhte varjamise kohta, lisaks OÜdele kehtib see ka kõigi teiste juriidiliste vormide puhul. “See on näiteks olukord, kus on tehtud teenusleping, aga tegelikult inimene töötab teiste töötajatega samadel alustel, aga esitab oma töö eest arve,” selgitas maksu- ja tolliameti ümbrikupalga valdkonnajuht Marc Mälter raadiosaates "Finantsuudised fookuses".
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kauplusteketti Meie haldav RRLektus maksis omanikele dividendi miljon eurot, suurendades makstud dividendi varasemast kaks korda.
Tulude deklareerimisel tasub olla tähelepanelik ning vältida enamlevinud vigu, mis ähvardavad tuua valusalt kuluka õppetunni.
Esikolmikus pika ajalooga Rakvere firma
Eelmise aasta teisel poolaastal lisandus Lääne-Virumaa maksuvõlglaste TOPi 16 uut ettevõtet. Aasta esimesel poolaastal oli uustulnukaid 13. Poole aastaga on toimunud muutused ka esikolmikus.
Rõivatööstur Kalev Protten, kellel ka Rakvere Kroonikeskuses esinduskauplus asub, punus aastaid käibemaksuskeeme ja sai karistada.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.