Kõlvatu kirikhärra kupatati kreisilinnast Kuusalu kaudu Kullamaale
1598. aastal löödi Rakverest minema kirikuõpetaja, keda süüdistati liiderlikkuses ja joomarluses. Kirikuõpetajana jätkas ta veel mitukümmend aastat, seda küll kreisilinnast kaugemal.
Rakvere Kolmainu kirik vanal postkaardil. Foto: SA Virumaa Muuseumid
Riigiarhiivis on säilinud materjalid ühe omaaegse juhtiva kirikutegelase David Dubberchi visitatsioonidest ehk kirikukatsumistest Eestimaa maakirikutes XVI sajandi lõpul ja XVII sajandi alguses.
Lääne-Virumaa ilmselt kuulsaim kirikuõpetajate suguvõsa on Pauckerid, kes olid õpetajateks Simunas 1785-1918, aga paar Pauckerit ka Rakveres. Tuntuim neist on ilmselt Hugo Richard Paucker, Simuna kirikuõpetaja aastatel 1834-1872 ja Virumaa praost 1850-1872. Täna möödub tema sünnist 215 aastat.
Kuigi meie tänase loo kangelane on Virumaaga seotud üpris vähe, tasub temast siiski juttu teha, sest paraku on Leopold Raudkepp suhteliselt unustusse vajunud.
43 aastat Kadrinas kirikuõpetajana töötanud Arnold Knüpffer oli igati tegus mees ning andis muu hulgas suure panuse meie rahvaluule kogumisse ja keele uurimisse.
Kes vähegi meie kirjandusloost midagi teab, sellele ütleb sõnapaar „Carmen Alexandrinum“ väga palju. Tegemist on ju esimese eestikeelse luuletusega, mis pandud kirja juba aastal 1637.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.