Töötushüvitise saamise kestus hakkab sõltuma tööturu olukorrast
Valitsus kiitis heaks ja esitas riigikogule menetlemiseks eelnõu, millega töötuskindlustushüvitise maksmise kestus muutuks tulevikus automaatselt, sõltuvalt olukorrast tööturul.
Tervise- ja tööminister Peep Peterson. Foto: Andras Kralla
„Kriiside ajal on inimestel raskem tööd leida ja töötukassa saab siin tulla appi, makstes hüvitist pikema perioodi jooksul – nii säilib inimesel sotsiaalne kaitse ja sissetulek. Lühem periood majanduse tippaegadel soodustab jällegi kiiremat tööle naasmist,“ ütles tervise- ja tööminister Peep Peterson. „Majandusekspertide ja sotsiaalpartneritega koostöös välja töötatud tingimused võimaldavad töötuskindlustushüvitise maksmise perioodi pikendada automaatselt nii, et inimene selleks midagi tegema ei pea.“
Praegu ei reguleeri töölepingu seadus olukorda, mis saab katseajast juhul, kui töötaja haigestub ja võtab töövõimetuslehe. Augustist aga reeglid muutuvad.
Heli Raidve tööõiguse seminaril lahati kohtulahendit, mis näitas kätte töö asukohaga seotud riskid töölepingus ning selgitati hea usu põhimõtte järgimise olulisust.
Täna jõustub füüsilise isiku maksejõuetuse seadus, millega seoses muutub füüsilise isiku maksejõuetusmenetluse algatamise taotlemine. Maksejõuetusmenetluste algatamine eraisiku jaoks toimub edaspidi ühtse maksejõuetusavalduse alusel, teatab justiitsministeerium.
Kaubanduskoda koostas ülevaate ettevõtete jaoks kõige olulisematest seadusemuudatustest, mis jõustuvad 1. augustil. Kokku jõustub augusti esimesel päeval ligi 20 õigusakti.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.