Vanad kohtulood pakuvad üpris kummalist lugemist ning ka sedapuhku pole lood 90 aasta taguste kohtuasjadega sugugi teist moodi.
- Vana aprillikaart ei ole küll selline, millest kohtuasi sündis, aga pildist tähtsam oli siiski kaardi tahaküljele kirjutatu. Foto: Erakogu
Ajaleht Virulane hoidis hoolega kohtus toimuval silma peal. 1932. aasta septembri teise täisnädala alguses oli Rakvere kohtus arutusel kaks omamoodi lugu, mis lõppesid süüdlasele lühikese aresti või väikese trahviga.
Esimene lugu sai alguse aprillinaljast, õigemini 1. aprilliks saadetud kaardist. Nimelt oli Evdokia Vakker saanud oma tädilt Julie Vakkerilt 1931. aasta kevadel aprillikaardi.
„Sihuke lugupidamise näitamine ei meeldinud sugugi Evdokiale. Ta kaebas tädi kohtusse, sest tema kui korralik tütarlaps, ei võivat seda põrmugi sallida, kui temale saadetakse aprillikaart, mis kujutab üksikut naist ja selle järele jooksmas tervet trobikonda kangemapoole esindajaid,“ kirjutas ajaleht.
Seotud lood
Vähemalt korra aastas, aga tegelikult isegi tihedamini käib uudistest läbi, kuidas ühe või teise Eesti omavalitsuse ametnik on käe valla või linna rahakotti pistnud. Ajalugu näitab, et taolised asjad juhtusid ka aastakümnete eest.
Prominentsematelt tegelastelt on ikka ja jälle küsitud, kus ja kuidas nad oma suvepuhkust veedavad. Tuleb välja, et tegemist on päris vana tavaga.
Ei tea, mis selles kevades nii erilist on, aga inimeste peades paneb ta igasuguseid mõtteid liikuma. Ja nii ajast aega. 1932. aasta 28. mai Virulane kirjutab koguni kahest meie kandiga seotud enesetapust, mis mõned päevad varem toime pandi.
90 aastat tagasi oli kalender täpselt sama, mis tänavugi – 14. mai oli laupäev ja 15. mai pühapäev. Kevad venis oma venimist ja oli tänavusest hullemgi. Aga tegu oli suure pühadenädalavahetusega, mis kujunes paraku üpris veriseks.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.