Vähemalt korra aastas, aga tegelikult isegi tihedamini käib uudistest läbi, kuidas ühe või teise Eesti omavalitsuse ametnik on käe valla või linna rahakotti pistnud. Ajalugu näitab, et taolised asjad juhtusid ka aastakümnete eest.
- Kunagine Vao vallamaja on põhjalikult renoveeritud ja selles tegutseb praegu Väike-Maarja tervisekeskus. Foto: Hanno Talving/Eesti Vabaõhumuuseum
Kui Vao valla kantselei sekretär Toom 1932. aasta 6. septembri hommikul tööle läks ja kantselei uksed lukust lahti keeras, avastas ta, et valla arveraamatud, mis veel eelmisel õhtul kenasti omal kohal olid, on kadunud.
Toom teatas juhtunust Rakvere kriminaalpolitseile. Politseiametnikud sõitsid Väike-Maarjasse ja juba mõne aja pärast arreteeriti 42-aastane endine vallasekretär Karl Rätsep.
Mehe kinni võtmiseks andis põhjust asjaolu, et augusti lõpus toimunud revideerimisel tuvastati valla arveraamatutest võltsimisi ning Rätsepa oli alust kahtlustada ka 400 krooni valla raha kõrvaldamises.
Seotud lood
Kadrina rahvamaja on omalaadi monument selle ehitamise eestvõtjale Aleksander Krimmile, kelle sünnist möödub täna 154 aastat.
See pealkiri sobiks ju tänasel leinapäeval küüditamisest rääkivale loole, aga tegelikult tuleb juttu hoopis Väike-Maarja vabadussambast, millel täna sünnipäev.
Rakvere maakoguduse sünniraamatu 138. lehel ilutseb sissekanne, mis teadustab, et 1862. aasta 5. veebruaril (uue kalendri järgi siis 17. veebruaril) kell 6 õhtul on Kullaaru “Kleentekerl” Jan Brunbergi naine Mai ilmale toonud poisslapse, kes 4. märtsil on praost Gebhardti poolt ristitud ja saanud nimeks Eduard.
Uuritakse viit aastat ja kaht skeemi
Haljala valla raamatupidaja raha omastamise täpsema ulatuse väljaselgitamiseks hakatakse auditeerima valla raamatupidamist alates 2016. aasta 1. jaanuarist.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.