Rakveres toimub reedel ja laupäeval tennise paarismänguturniir Aqva Open, mille osalejate nimekirja ilmestavad harrastusmängijate kõrval mitmed Eesti endised tennisetipud.
- Eelmisel aastal turniiri parimaks mängijaks tunnustatud Aleksandr Kvitš. Foto: Günther Küttis
Kolmandat aastat korraldatava turniiril astub toetajate järgi nimetatud kolmes liigas – Põhjakeskuse, Bauhofi ja Meie – väljakule kokku 42 paari.
Tuntumatest on kohal Eesti naiskonda rahvusvahelisel areenil esindanud, aga ka arvukalt nii üksik-, naispaaris- kui ka segapaarismängus Eesti meistritiitleid noppinud Piret Ilves.
Meestest võistlevad teiste hulgas Armand Levandi, Aleksandr Kvitš, Markus Kerner ja Aqva Openil debüteeriv Rakvere oma poiss Marek Marksoo. Mitmedki nendest mängijatest on esindanud rahvusmeeskonda mainekal Davis Cup turniiril.
“Meie turniir on kõikidele soovijatele,” lausus Aqva Openi üks kahest korraldajast Siim Tuus. “Siin on eri liigades nii endiseid profimängijaid kui ka harrastajaid, keda võib kohata näiteks Eesti kolmanda ja neljanda liiga turniiridel. Ehkki turniiritabelites on veel küll üks-kaks vaba kohta, sest haigused teevad oma töö, on korralduslikult kulgenud kõik plaanipäraselt.”
Tuus ja ettevõtjast harrastusmängija Kristjan Madisson on võtnud eesmärgiks hoida võistluse senist head taset – 2020. aastal nimetas Eesti Tennise Liit Aqva Openi parimaks harrastustennise turniiriks –, et mängijad ja kaasaelajad saaksid lisaks sportlikule pingutusele samamoodi meeldiva emotsiooni turniirijärgselt auhinnagalalt.
Vähetähtis ei ole seegi, et sellel aastal annetavad Aqva Openi korraldajad osa turniiri tuludest riiki Venemaa agressiooni eest kaitsva Ukraina heaks.
Aqva Openi mängud algavad Aqva spordikeskuse neljal siseväljakul reedel kell 11 ning kahepäevase sportliku osa lõpetab laupäeva õhtul Aqva Hotel&Spa-s aset leidev meelelahutuslik auhinnagala.
Seotud lood
Väike-Maarja spordiklubi kergejõustikutreener Sigrid Tiikjärv (34) armastab end proovile panna – nii spordis kui elus. Esimeste hulka kuuluvad osalemine kõikvõimalikel võistlustel, teise hulka nii julgustükk võtta vastu treeneriamet Soomes ja ka võõrsilt kodumaale tagasipöördumine. Mida on Tiikjärv oma treeneri- ja elupagasisse kogunud ja mida ta arvab kergejõustikust, saab lugeda allpool.
Maratonijooksja Andrus Lein korraldab üht esmapilgul isevärki võistlussarja nimega Vinni-Rakvere Talvejooksusari. Kolmest etapist koosnev sari leiab aset, nagu nimigi ütleb, talvekuudel.
"Mida vanem on inimene, seda praktilisemalt ta mõtleb. Peaksime õppima lastelt, kes oskavad suurelt unistada, sest siis unistused ka täituvad,“ räägib kulturistist motivatsioonikõneleja Ott Kiivikas. Tema unistab pidevalt, iga jumala päev, ja paljud soovidest on mehel ka täitunud.
Profisportlased lähevad esimest korda pensionile siis, kui nad spordikarjääri lõpetavad ja teist korda siis, kui jõutakse pensioniikka. Äripäeva raadio saate „Teabevara tund” esimeses pooles räägib endine tipptriatleet ja praegune treener Marko Albert oma Tartu Ülikoolis kaitstud magistritöö põhjal, kuidas on sportlased n-ö esimeseks pensionile minekuks rahaliselt valmis ja millesse nad eelistavad investeerida.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.