Kolmapäeval, 12. oktoobril kell 12 avatakse Rakvere linnavalitsuses koostöös Rumeenia suursaatkonnaga fotonäitus „Kummardus Constantin Brâncușile".
Constantin Brâncuși oli maailmakuulus Rumeenia skulptor, maalikunstnik ja fotograaf (1876-1957), kes töötas enamuse elust Prantsusmaal. Teda peetakse 20. sajandi üheks mõjukamaks skulptoriks ja modernismi teerajajaks.
Ka on Brâncușit kutsutud moodsa skulptuuri patriarhiks.
2009. aastal müüdi üks tema kuju oksjonil enam kui 29 miljoni euro eest - kõrgeim hind, mida kunagi skulptuuri eest makstud.
Näituse „Kummardus Constantin Brâncușile" avab Rumeenia suursaadik Calin Stoica ja see jääb avatuks novembri alguseni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Neli kümnendit kestnud teadlasetee jooksul Eesti Rahva Muuseumis põlistas Aino Voolmaa ennast Eesti kultuurilukku rahvarõiva uurija, propageerija ja autoriteetse nõustajana. Tükike tema elutööst on jäädvustunud nendes tuhandetes rahvarõivakostüümides, mida kannavad lauljad ja tantsijad meie suurtel pidudel.
10. detsembril kolib Rakvere teatrisse elama pahur lohe, kes seitsme maa ja metsa taga asuva linna elanikke kimbutama ja taga kiusama asub. Selleks, et tulevikus meie ümber pahurate lohede asemel rohkem häid elaks, hakkame teatris lahedaid lohesid kasvatama.
„Kui mingi protsess muutub piisavalt sujuvaks, vajab loominguline inimene edasiliikumiseks uusi väljakutseid,“ põhjendas Tallinna ülikooli disainidotsent Krista Aren Rakvere teatri peakunstniku kohale kandideerimist.
Kaja ja Hans Luige kodu Tapa vallas Järvajõe külas oli üks kolmest meie maakonnast, mis pälvis tänavu Vabariigi Presidendilt kauni kodu auhinna.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.