Päikesepark Varangu mõisa viinaköögi kõrval katab kogu majapidamise elektrivajaduse. Foto: Külli Mägi
Kokku toodavad Lääne-Virumaa 1175 päikeseparki 55 477 kW energiat. Harjumaa 3605 päikeseparki toodavad 85 874 kw ja Tartumaa 1925 päikeseparki 62 781 kw energiat. Kõige vähem toodavad päikeseenergiat Hiiumaa (137 parki ja 4674 kw) ja Põlvamaa (412 parki ja 14 930 kw).
Vaja oleks vähemalt 7 miljardit eurot ning lõdvemaid regulatsioone ja seadusi. Siis saaks Eesti end 2030. aastaks Vene energiasõja hädadest lahti haakida ja oma elektri taastuvatest allikatest kätte.
Praegusel kriisajal otsivad kõik inimesed ja ettevõtjad võimalusi, kuidas elektrihinnatõusust tulenevaid kulusid minimeerida. Mõistagi teevad seda ka suured poeketid, mis peavad kütma ja valgustama suuri pindasid ning säilitama toitu vastavalt nõuetele külmkappides.
Päikesepaneelide teema leiab järjest laiemat kõlapinda. Kuid kui on soov need oma kodule paigaldada, siis tuleks enne hoolega analüüsida, millised paneelid on kõige sobivamad ja kuhu oleks mõistlik need üles seada.
Päikesepaneelide paigaldamisega säästu otsinud tööstur pidi pettuma, sest nädalavahetuseti ja päikeserohke suvepuhkuse ajal toodetud megavatid lendasid lihtsalt tuulde. Oma tarbimisest üle jäänud elektrit pole tal õnnestunud seni võrku müüa. Sarnaseid probleeme on teistelgi.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.