Statistikaameti andmetel oli kolmandas kvartalis töötuid 40 600, mis on 700 võrra rohkem kui aasta tagasi ja 1100 võrra vähem kui tänavu teises kvartalis. Lääne-Virumaal on registreeritud töötute arv aastatagusega võrreldes kasvanud pea 250 võrra.
- Haljala vallavanem Anti Puusepp võib rõõmustada, sest töötute arv vallas on aastaga päris palju vähenenud. Foto: Ain Liiva/Scanpix/Virumaa Teataja
Kui 2021. aasta novembri keskel oli Lääne-Virumaal 1722 registreeritud töötut, siis esmaspäevase seisuga on töötukassas end töötuna arvele võtnud 1966 inimest ehk 244 võrra rohkem.
Kõige enam on töötute arv kasvanud Rakvere linnas, kus aasta eest oli töötuna arvel 377, praegu aga 512 inimest.
Tapa vallas on registreeritud töötute arv kasvanud 55 inimese võrra ja ulatub praegu 422-ni. Viru-Nigula vallas oli aasta eest 167 registreeritud töötut, praegu on neid aga 47 võrra rohkem.
Seotud lood
90 aastat tagasi oli Eestis ülemaailmse majanduskriisi ehk nn suure depressiooni põhi saavutatud. Majandus hakkas tasapisi ülespoole liikuma küll alles 1932. aasta teisel poolel.
Kuigi paljud ettevõtted on hädas vaat et kroonilise tööjõupuudusega, on Lääne-Virumaal registreeritud töötuid pea kümme korda rohkem kui töötukassa vahendusel pakkumisel olevaid töökohti.
Möödunud aasta septembris jõustus tööturuteenuste ja -toetuste seaduse muudatus, mis võimaldab töötuna registreeritud inimetel teha ajutist tööd ja saada samal ajal ka hüvitist. 7449 töötust, kes seda võimalust on pea aasta jooksul kasutanud, 219 elab Lääne-Virumaal.
Lääne-Virumaal on töötuid üle 2100, kuigi töötute arv viimasel ajal väheneb. Eesti Töötukassa hinnangul on üheks probleemiks suur erialase hariduseta inimeste hulk, tööandjate sõnul on aga raske leida inimest, kes oleks valmis pühenduma.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.