Õpetajate palgatõus nörritab kohalikke omavalitsusi
Rõõmusõnum õpetajate palgatõusust uuel aastal pani kohalike omavalitsuste juhte kukalt kratsima, sest niigi pingelise eelarve juures, millest keskmiselt 50% kulub juba nagunii haridusele, tuleb leida veel hulk raha juurde.
Mais laekus enamikule Lääne-Virumaa omavalitsustele umbes kümnendiku võrra rohkem tulumaksu kui aasta varem. See tähendab, et palgad on võrreldes mulluse maiga kerkinud. Või siis hoopis töökohti juurde tulnud.
Rakvere linna sõimejärjekorras ootavaid lapsevanemaid ärritab teadmine, et linn avas 1. septembril väikeste ukrainlaste jaoks sõimerühma. Selgub, et nurinaks siiski põhjust pole, sest rühm loodi ja peetakse üleval riigi rahakotiga ning eesti laste sõimekohtade hulka see rühm ei puuduta.
Õpetajate ühendused pöördusid nädalavahetusel koalitsiooninõukogu poole palvega, et koalitsioonis olevad fraktsioonid ise teeksid või oleksid valmis toetama opositsioonis oleva erakonna muudatusettepanekut 2023. aasta riigieelarve seaduseelnõusse, mis suurendaks kohaliku omavalitsuse üksuste toetusfondi, et tasustada õpetajatöö mahukad lisaülesanded ning diferentseerida töötasusid.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.