Rakvere linnas suureneb võimekus majutada sõjapõgenikke
Rohuaia tänaval asuv Tallinna Tehnikakõrgkooli ühiselamu pakub hoone kolmandal ja neljandal korrusel pikaajalist majutust sajakonnale Ukraina põgenikule. Käimas on viienda korruse renoveerimine, et pakkuda majutusvõimalust veel 60-le põgenikule.
Rohuaia tänava ühiselamu pakutakse sõjapõgenikele pikaajalist majutusteenust. Foto: Rahel Lepp
„Kokkuleppe kohaselt sotsiaalministeeriumiga majutame põgenikke järgmise sügiseni, siis hindab riik teenuse vajaduse ja võimalused üle. Loomulikult ootame kõik Ukraina sõja lõppu.“ selgitas Tallinna Tehnikakõrgkooli arendusprorektor Tarmo Sildeberg.
Kohalikud omavalitsused hakkavad maksma üürileandjatele toetust, et nad ei pelgaks Ukraina sõjapõgenikele elamispindu üürida. Samuti töötab sotsiaalministeerium välja hanget, millega leida ettevõte, kes rajaks põgenike jaoks konteinermaju.
Rakvere linnavalitus kohtus sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa ja sotsiaalala asekantsler Hanna Vsevioviga, kes külastavad üle Eesti suuremaid Ukraina põgenike vastuvõtuga tegelenud keskusi. Räägiti kitsaskohtadest, mis on tekkinud seoses põgenikega.
Täpset arvu, kui palju Ukraina põgenikke Lääne-Virumaal elab, ei tea keegi. Küll aga võimaldab Töötukassa statistika teha põgusa ülevaate olukorrast tööturul.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.